Vyhledávání


Sledování zásilky

Hemann na Facebooku

 

 

 O bylinářském umění a ženských strázních
Fytoterapie současnosti je na okraji zájmu moderní medicíny, byť 50% léků pochází z biologických surovin. Má se za to, že domácí léčba, kromě dietních opatření je tvořena hlavně používáním bylin. Pozornost lidí se v posledních dvaceti létech přiklání k využívání léčivek v prevenci, k léčení běžných lehkých nemocí a poruch, nebo jako doplňková léčba.

Historie
V málokterém oboru je ctěna tradice a úspěšný experiment tolik jako ve fytoterapii. Mnoho chemiků analyzovalo substance léčivých rostlin, jenže sledovat jejich aktivitu v těle dost dobře nejde. Zádrhel je v individualitě stavu chorého, správné by bylo vytvořit pro každého zvláštní směs. Slavní bylinkáři měli desítky až stovky připravených směsí seřazených ve skladech či stodolách, protože pacientů byly průvody. Tak vznikly požadavky na směsi univerzálnější a také snaha vytvořit všelék. Některé složeniny mají deset až třicet součástí, dlouhou historii i obchodní úspěchy.

Bylinný koncentrát
Moderní podoba účinného bylinného přípravku je bylinný koncentrát. Má několik předností:

zaručenou kvalitu suroviny
garantované složení
jasnou indikaci (určení)
laboratorní zpracování (kvalita vody, pH, teplota a doba louhování, dělení výluhů z kořenů, květů, listů a semen)
mikrobiologickou a toxikologickou kontrolu (patogenní bakterie, těžké kovy a jedovaté postřiky)
přirozenou konzervaci či sterilizaci
možnost jednoduchého dávkování i pro děti (kapka)
mizivé vedlejší potíže a alergizace
 

Tajemství výroby
Tvorba systémového, účinného a bezpečného podpůrného bylinného přípravku trvá několik měsíců či let.Často jsou  přidávány do směsí exotické rostliny, což vyžaduje opatrnost.

Stejně důležité je brát ohled na biorytmus. Malá dávka koncentrátu je daleko účinnější podaná v určitý čas než silná dávka mimo čas plné funkce ochořelého orgánu. Pokud biorytmus není zcela zřejmý, je lépe udržovat rovnoměrné dávkování celých 24 hodin. Biorytmus je řízené periodické zesilování či oslabování funkcí různých tělesných orgánů, ale i psychiky v průběhu dne i v souvislostech s biorytmy delšími a jako reakce na vlivy vnější i vnitřní. V moderní době je mnoho faktorů, které biorytmus narušují.

Problém sterility
Problém sterility je samozřejmě širší, ale bez biorytmu se i embryotransfer nepovede. Podobně hormonální preparáty, které sice rytmus menstruace udržují, utlumují vnitřní regulační mechanismy zvláště při víceletém nepřetržitém užívání. Je prokázáno, že fytoterapeutický preparát je schopen narušený pohlavní biorytmus dobře obnovit v poměrně krátkém čase. Samotné vyladění biorytmu přináší úlevu od potíží spojených s menstruačním cyklem. Vedlejšími vlastnostmi takového preparátu jsou i protizánětlivé a protikřečové účinky.

Femigard
Věnoval jsem se této problematice mnoho let, při konstrukci žádaného receptu jsem prošel recepty od 16.století do současnosti. Dále zmíněný recept jsem začal užívat před více než třiceti lety. Původní čajová směs sloužila jako součást kompletní přípravy neinvazivního léčení ženské sterility. Zkušenosti a sdělení pacientek však rozšířily užití na širokou paletu jejich potíží.

Při dlouhodobém sledování pacientek a podle jejich svědectví docházelo v průběhu fytoterapie gynekologických potíží k jejich postupnému mizení v tomto pořadí: pocity napětí, tlaků a píchání v podbřišku, vymizení či zlepšení výtoku, zmizela ovulační bolest a průvodní špinění, menstruace se stala pravidelnou, snížila se krevní ztráta při menstruaci, vymizely kožní záněty, akné, potivost a psychické rozlady, vymizely cysty na vaječnících i v mléčné žláze.

Tak byl stvořen koncentrovaný bylinný koncentrát s názvem „ochránce ženy“, který je nyní v podobě koncentrátu znám pod ochráněným názvem Femigard. To je můj odkaz ženám po 46 letech gynekologické praxe.

MUDr. Václav Vydra, poslední primář gyn.-por. odd. zaniklé nemocnice v Aši
 

pomocí pRSo 3.03 pro HEMANN s.r.o. vyrobilo MrijaStudio 2009