Vyhledávání


Sledování zásilky

Hemann na Facebooku

 

 

Charakteristické vlastnosti léčivých rostlin:

Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) se v tradiční čínské medicíně používá k léčbě demence a senility, astmatu, tuberkulózy, proti kašli, na vysoký krevní tlak, angínu pectoris a prostředek příznivě ovlivňující poruchy periferních částí krevního oběhu.

Napomáhá cirkulaci krve v mozku a používá se k léčení cévní mozkové nedostatečnosti, migrény, závratí a poruch paměti. Ginkgo biloba chrání mozkové buňky před destrukcí volnými radikály a před předčasným stárnutím. Zvyšuje úroveň informačního procesu na nervové bázi, zlepšuje důležité mozkové funkce jako paměť, bystrost, zpracování informací a zpětné vazby s endokrinním systémem. Je významná pro prevenci a léčbu poškození mozku, poruch vnímání a demence Alzheimerova typu.

 V pokročilém věku začíná noradrenergní systém (zvláště v mozku) ztrácet sílu a díky tomu se začínají objevovat ztráty paměti, poruchy řeči a snížení pozornosti. Protože Ginkgo biloba reaktivuje buňky v mozkové kůře, je důležitá pro prevenci předčasného stárnutí.V poslední době byla v Evropě provedena řada studií, které dokazují, že po podáváni 120 mg Ginkgo biloby denně došlo u testovaných osob trpících demencí k dramatickému zlepšení stavu. Nebo při testech, kdy osoby dostaly 600 mg Ginkgo biloby měly podstatně lepší výsledky krátkodobé paměti (pohotovost a bystrost 2x rychlejší) než osoby, které dostávaly placebo. Obecně lze konstatovat, že při denním užívání dávky 240 mg, k podstatnému zlepšení stavu zpravidla dochází po 30 až 90 dnech.

 Maca (řeřicha peruánská) nalézá především uplatnění jako účinné afrodiziakum a při výrobě preparátů používaných u některých reprodukčních a sexuálních poruch, jako je neplodnost, impotence, snížené libido a potíže spojené s klimakteriem. Příznivé působení Macy bylo zaznamenáno též u léčby revmatismu, vysokého krevního tlaku, neuróz, anémie, nechutenství, chronické zácpy a respiračních chorob.

 Za farmakologické účinky Macy je pravděpodobně zodpovědný celý komplex látek. Jednou z významných složek jsou alkaloidy, především macain I-IV, stimulující sexuální aktivitu, účinek štítné žlázy a ovlivňující látkovou výměnu. Dále to jsou isothiokyanáty, které vykazují výrazný afrodiziakální vliv.

 

pomocí pRSo 3.03 pro HEMANN s.r.o. vyrobilo MrijaStudio 2009